LDN (nisko dawkowany naltrekson) – nowinki

Spieszę z informacją, że na polskim rynku oprócz znanego już Adependu jest też znacznie tańszy odpowiednik – Naltrexone Hydrochloride Accord. Kosztuje niecałe 200 zł. za 56 tabletek 50 mg. Niestety obydwa leki są wciąż na receptę, której nie wystawi ani lekarz pierwszego kontaktu, ani gastrolog, choć wiem, że są już w Polsce nieliczni lekarze, którzy przepisują LDN (nie chcę tu pisać konkretów, żeby tych lekarzy nie narazić na nieprzyjemności. Ja receptę „załatwiłam” przez zaprzyjaźnionego niepijącego alkoholika, który jest pod opieką psychiatry.

Oboje z Marcinem przyjmujemy pełną dawkę LDN (4,5mg) już prawie 2 miesiące. Na razie nie widać żadnych konkretnych efektów. U mnie brak efektów można tłumaczyć tym, że właściwie na nic poważnego nie choruję, natomiast Marcin równolegle bierze mercaptopurynę, co może przedłużyć czas nadejścia wyczekiwanych, pozytywnych zmian. ( O równoległym stosowaniu immunosupresji i LDN z pozytywnym przesłaniem  😉 czytałam tu:                                                                                                                                    http://www.crohnsforum.com/showthread.php?s=72d9a1a63de81c60716e3f76465e118a&t=15364 )

2 uwagi do wpisu “LDN (nisko dawkowany naltrekson) – nowinki

 1. ~ElaM

  Dziękuję za dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Proszę dodawać do zup i innych potraw zmieloną kozieradkę. Można ją zaparzać i wkrótce wypijać ze wszystkimi drobinkami, na przykład rano przed jedzeniem. Mocz i pot natychmiast pachnie kozieradką! Trzeba się częściej myć i odświeżać sedes.
  Kazeina jest źródłem endogenicznego opiatu: kazomorfiny, też się przedostaje do mózgu przez „dziurawe” ścianki jelit. Szukajcie świeżych (bez konserwantów) wiórków kokosowych do zrobienia mleka.
  Jestem całym sercem z Wami.

  Polubienie

  1. ~mama Marcina

   Dziękuję za komentarz. Miło wiedzieć, że to co piszę komuś się przydaje. O kozieradce poczytam. Mleka i przetworów mlecznych (za wyjątkiem masła) Marcin od kilku lat nie je – sam sobie odstawił, a ja nauczyłam się słuchać jego organizmu.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s