Trzecia rocznica

Dziś jest święto Trzech Króli, ale dla mnie ten dzień jest ważny z innego powodu – 6 stycznia 2015 roku to trzecia rocznica pierwszej operacji Marcina. Operacji, która okupiona była łzami i ogromnym strachem, ale też mogła dawać nadzieję na życie bez krwotoków i transfuzji.

Nie do końca ufałam słowom lekarzy, że po operacji będzie już tylko lepiej, jednak strach o życie dziecka powodował, że chciałam w to wierzyć i na chwilę nawet uwierzyłam. Niedługo potem okazało się, iż moja intuicja, która podpowiadała, że wciąż trzeba mieć się na baczności, nie zwodziła mnie (więcej na ten temat: Pierwsza operacja | Marcin S.:).

Mimo wszystko, ta pierwsza operacja, choć nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, usunęła jedną z przyczyn silnych krwawień, krwotoków – uchyłek Meckela.               Uchyłek Meckela jest pozostałością po przewodzie żółtkowo – jelitowym z okresu płodowego. Ma on zazwyczaj długość 5 – 6 cm, znajduje się w końcowym odcinku jelita krętego i jest ślepo zakończony. Uchyłek ten występuje u około 2% ludzi, częściej u mężczyzn niż u kobiet. Wysłany jest błoną śluzową żołądka, dwunastnicy lub lub innej tkanki układu pokarmowego, co może być przyczyną owrzodzeń i krwawień z dolnego odcinka p. p. (więcej: Uchyłek Meckela – Wikipedia, wolna encyklopedia  ).

Minione trzy lata to czas strachu i wyzwań, poszukiwania właściwych leków i suplementów, nadziei kiedy bywało lepiej i zwątpienia gdy spadała waga, a częste wypróżnienia, nagłe parcia, bóle brzucha i wymioty nie pozwalały normalnie żyć. Daliśmy jednak radę przejść przez to wszystko razem. Strach, choć już tak bardzo nie paraliżuje, pozostał. Czy kiedyś się go pozbędę, albo przynajmniej oswoję do tego stopnia, że zmieni się w czujność?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s