Pierwsza operacja

03-01-2012   Temat: Spory spadek hemoglobiny

23 grudnia trafiliśmy z synem do szpitala z powodu krwawienia z jelit. Hgb spadła z 12,9 (tyle było kilka dni wcześniej) na 9,9. Krwawienie zmniejszało się, ale 28.12 miał rektoskopię i znowu było większe. W niedzielę, 1.01 Hgb było 8,3, a stolec był już właściwie czysty. No i dziś zaskoczenie – mimo tego, ze nie wygląda na to, żeby w stolcu była krew, Hgb jest znowu mniej – 7,7. Skąd ten ostatni spadek, skoro Marcin nie jest przewodniony, bo od kilku dni już nie dostaje ani ŻP, ani kroplówek? Dodam, że coraz lepiej je, a wypija ok 700 ml słabej herbaty i 600 ml ensure. Mam rozumieć, że nadal jest gdzieś w jelicie krwawienie? Żelazo, po 7 wlewach cosmoferu ma na super poziomie, bo ponad 70, przy normie 70-170.

04-01-2012   Temat: Modlitwa za…

Bardzo proszę o modlitwę/ medytację (czy jak tam to nazwiecie) za Marcina. Poszło kolejne spore krwawienie, na chwilę stracił przytomność i dziś będzie miał konsultację chirurgiczną. To już trzecie takie krwawienie w ciągu 2 tygodni. Boję się.

05-01-2012   Temat: Modlitwa za…
Operacja wydaje się nieunikniona. To może zdarzyć się jeszcze dziś,gdyby znowu zakrwawił, ale chirurdzy woleli by, żeby to było w przyszłym tygodniu po przygotowaniu. Nie wiem jak przetrwam dzisiejsze popołudnie i noc.

06-01-2012   Temat: Operacje Marcina – co dalej???
Dziś w godzinach wczesno popołudniowych Marcin idzie na stół. Dostał już 4 worki krwi i wciąż ją traci. Trzymajcie kciuki żeby było dobrze.

06-01-2012   Temat: Operacje Marcina – co dalej???
Kochani, dziękuję Wam wszystkim za wsparcie i słowa otuchy. Jak już wcześniej M. napisała, krwawił uchyłek Meckela, który został usunięty. Mam nadzieję, że wszystko się szybko i dobrze zagoi i wreszcie będziemy mogli odetchnąć na dłużej. Przed i w czasie operacji Marcinowi przetaczano krew (już od wczoraj). Dziś rano było 6,7 Hgb, a wieczorem już po operacji Hgb skoczyła do 11,7. Marcin teraz śpi, a ja jestem spokojniejsza, więc na chwilkę wskoczyłam na net.
Przyznam, że wizja przed operacją malowała się czarno, bo chirurg poinformował mnie, że być może, gdyby Crohn za bardzo rozpanoszył się w jelitach, konieczna będzie czasowa stomia. Wiem, że to nie koniec świata, ale jak wytłumaczyć to autyście? Na szczęście obyło się bez powikłań i niech tak zostanie.Trzymajcie jeszcze kciuki, żeby się dobrze goiło :roll: Dziś jestem dobrej myśli. Zmykam już, bo dosłownie padam na twarz po emocjach ostatnich dwóch dni.

07-01-2012   Temat: Operacje Marcina – co dalej???

Próba podniesienia głowy, zmiany pozycji czy zakasłania kończy się płaczem, bo boli. A doktor powiedział, że jeszcze dziś Marcin ma zacząć wstawać. Serce mi się kraje, jak widzę ten grymas bólu.

07-01-2012   Temat: Operacje Marcina – co dalej???
Marcinowi sączy krew obok drenu. Lekarzy i pielęgniarki pytałam i powiedzieli, że to się często zdarza, ale wolałam to usłyszeć od kogoś z forum :wink: i właśnie przed chwilą dostałam PW z informacją, że jednej z nas też to się zdarzało. I wielkie uuuuffff :wink:[ Dodano: 08-01-2012 ]
Za nami bardzo ciężka noc. Marcin miał silne mdłości. Metoclopramid nie pomógł. Przy kolejnych mdłościach dostał domieśniowo Fenactil i było lepiej, ale w międzyczasie z powodu skurczy mięśni brzucha krew przy drenie znowu pozalewała opatrunek i pościel. Teraz ma założoną sondę przez nos, żeby odbarczyć chyba żołądek no i wyje. A przy drenie „trzeba podkłuć” – tak powiedział lekarz. Przyznam, ze nie bardzo wiem o co mu chodziło.
Na gastro jest o wiele lepiej, ale cóż…

[ Dodano: 08-01-2012 ]
Najnowsze wieści – założono dodatkowy szew przy drenie i problem z krwią chyba się skończył. Poza tym Marcin miał ciągle torsje od sondy. Powiedziałyśmy mu z pielęgniarką, że musi to powstrzymać, bo inaczej doktor będzie myślał, że jest bardzo źle i sonda będzie długo. Efekt – powstrzymuje torsje. Przy tym wszystkim niesamowicie dużo gada :mrgreen: co jest u niego dziwne. Nie wiem czy to nie jest efekt działania Fenactylu, który dostał przeciw wymiotom.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s